تولید و تعمیر انواع سیلندر هیدرولیک در گروه صنعتی پارس جک

گروه صنعتى پارس جك از سال ١٣٦٠ شروع به توليد وتعمير انواع سيلندر هيدروليك نموده ودر بين اين سال ها با گروه هاى مختلفى از صنعت مانند فولاد سازى، شركتهاى سيمان، راه سازى و..... همكارى داشته است استانداردهاى sae j214 آمريكا از موسسه استاندارد وتحقيقات صنعتى ايران وiso10100،iso4394از دانشگاه پلى تكنيك جزئي از تواناييهاى اين مجموعه ميباشد كليه توليدات اين واحد صنعتى تا ١.٥ برابر فشار كارى تست گرديده وتا ١٢ ماه شامل گارانتى ميباشد پارس جك لوله وشافت سيلندر هيدروليك را از تلرانس H8 واز بهترين وارد كننده هاى داخل كشور انتخاب مي نمايد مواد آب بند به كار رفته در توليدات اين واحد صنعتى از برندهاى صاحب نام موجود در داخل كشور و قالباً تا دماى ١٠٥ درجه سانتيگراد وفشار كارى ٢٥٠ بار قابليت كاركرد دارند در موارد استثنا پارس جك قادر به توليد سيلندر هيدروليك تا دماى كارى ٢٠٠ درجه سانتيگراد و فشار كارى ٤٠٠ بار ميباشد اميد است كه همكارى با پارس جك مورد رضايت شما گردد.

سیلندر هیدرولیک چگونه کار می کند؟

اگر درمورد نحوه ی کارکرد و عملکرد سیلندر هیدرولیک کنجکاو هستید، این مطلب را تا آخر دنبال کنید. در این بخش به توضیح کارکرد و طراحی این سیلندر خواهیم پرداخت. سیلندرهای هیدرولیک به عنوان پیوندی بین کنترل هیدرولیک و دستگاه مناسب است و همچنین در صنایع گوناگون و متنوع مانند فشرده سازی و متصل کردن، صنایع شیمیایی و یا ساخت ابزار، استفاده می شود. سیلندرهای هیدرولیک همچنین می توانند در مناطق مختلف با دمای بسیار زیاد و یا خیلی کم، بدون مشکل و به راحتی کار کنند. کسانی که با صنعت هیدرولیک سر و کار دارند به خوبی از اهمیت سیلندر هیدرولیک و کارکردهای آن، باخبر هستند.این سیلندرها برای تبدیل جریان مایع هیدرولیکی فشرده شده به انرژی/نیروی مفید و کارآمد استفاده می شوند. می توان گفت تقریبا تمام کارکردهای هیدرولیکی از سیلندرها برای حرکت، نگهداری، یا جا به جایی استفاده می کنند.

انواع سیلندرهای هیدرولیکی

سیلندرهای هیدرولیک در انواع مختلف و گوناگون برای انجام کارهای مختلف وجود دارند. سیلندرهای تک کاره و دو کاره از مهمترین نمونه های این سیلندرهای هیدرولیکی می باشد. سیلندرهای هیدرولیکی دستگاه محرکی هستند که برای ایجاد حرکت خطی مورد استفاده قرار می گیرند. ممکن است به لحاظ ساخت و ساز ساده به نظر برسند اما بر اساس عملکرد قدرتمند می باشند. محفظه ی سیلندر، پیستون ها یا میله های پیستون، مُهرها و واشرها اجزای مهمی هستند که برای ساخت سیلندر مورد نیازند. محفظه ی سیلندر شامل یک یا دو درگاه و مته ی صیقلی (برای کار با پیستون) است. پیستون به میله ی پیستون متصل شده و مطابق با انقباض و انبساط سیلندر حرکت می کند. دیامترها و سختی میله ی سیلندر برای جلوگیری از خم شدن میله زیر بارهای سنگین، مهم هستند. خروجی ها متداول معمولا برای پر کردن و تخلیه کردن روغن هیدرولیکی و از بین بردن هوای گیر کرده استفاده می شوند. سیلندرهای هیدرولیک از دریچه ها و واشرهای بازرسی و دریچه های سوپاپ برای ضربه گیری استفاده می کند. ضربه گیری فرآیند کاهش ضربه در نتیجه ی فشار بالا است. پیستون برای حفظ فشار لازم به مُهر پیستون نیاز دارد. از این مهرها می توان به مُهرهای مختلفی مانند حلقه های O، مُهرهای پیستونی و مهرهای برف پاک کن نیز برای جلوگیری از نشتی اشاره کرد.

سیلندرهای هیدرولیکی چگونه کار می کنند؟

مطابق با سایر کاربردهای هیدرولیک، قانون پاسکال یک اصل و قانون کار برای عملکرد سیلندرهای هیدرولیکی است. هرچه اندازه ی سیلندر بزرگتر باشد، نیرو و انرژی بیشتری تولید می کند. قطر و دیامتر پیستون (همچنین قطر لوله ها) به عوان مته شناخته شده است. پیستون درون سیلندر قرار گرفته شده تا مایعات را به درون سیلندر فشار دهند. بنابراین، مطابق اصل پاسکال، مته های سلیندر هرچه بزرگتر باشد قابلیت و ظرفیت حمل و بالابری بیشتری دارند. اکنون می توانیم درباره ی طراحی سیلندرهای هیدرولیک و نحوه ی عملکرد آن صحبت کنیم. طراحی سلیندرهای هیدرولیکی شامل دو قطر مختلف است که به طور موازی به یک لوله وصل شده اند. سیلندرها دارای دو خروجی مجزا برای وارد و خارج شدن مایعات هستند. سپس مونتاژ با استفاده از روغن هیدرولیک فشرده نشده ی مناسب، کم کم پر می شود. پیستون به صورت دیسک جامد با میله ی متصل به قسمت مرکزی ظاهر می شود. درحالی که نیرو و فشار بر پیستون های کوچکتر انجام می شود، پیستون سعی می کند تا مایع موجود در سیلندرهای کوچکتر را فشرده سازد. این امر باعث می شود تا جریان مایع و سیال از سیلندرهای کوچکتر از طریق لوله ی متصل شده به سیلندرهای بزرگتر برود. و پیستون سیلندرهای بزرگتر با این نیروی تولید شده به سمت بالا حرکت می کنند. اخلاف فشار درون سیلندر عامل کلیدی است که باعث می شود تا پیستون حرکت کند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که شما فشار مداوم را اعمال کنید و سیلندر به حداکثر فضای خود برسد. سپس، شیر آزاد کننده ی فشار این فشار را از بین برده و امکان حرکت بیشتر را فراهم می کند.

خرید سیلندرهای هیدرولیکی

اگر می خواهید برای خرید سیلندرهای هیدرولیکی اقدام کنید باید به برخی از مشخصات مهم سیلندر هیدرولیک مانند شرایط عملکرد، نوع مایعات، مصالح ساختمانی و مهرها توجه داشته باشید. سیلندرهای هیدرولیکی در زمینه های دریایی، هوا و فضا، تجهیزات ساختمانی، ماشین آلات صنعتی و غیره کاربرد دارند. البته شرایط کار این سیلندرها در موقعیت و زمینه های مختلف، متفاوت است. شما می توانید برای خرید و یا آگاهی از شرایط تولید و تعمیر انواع سیلندر هیدرولیک و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.