تراش cnc را بهتر بشناسیم

تراش cnc

در این مطلب می خواهیم برای شما از تراش cnc بیشتر بگوییم. با ما همراه باشید تا از این تراش بیشتر بدانید. در صورت تمایل می توانید به سایت جهت خواندن مطلب نکاتی در خصوص فرز cnc، مراجعه نمایید.

تراش cnc چیست و چه عملکردی دارد؟

از تراش cnc چه می دانید؟ تا کنون با این تراش برخورد داشتید؟ به نظر شما یک تراش باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ پاسخ سوال های خود را پیدا نمی کنید؟ به سایت درستی مراجعه کردید. در واقع از این تراش، مدل های بسیاری وجود دارد و امروز می خواهیم تنها با یک نوع شما را آشنا کنیم که ماشین تراش cnc نام دارد.

ماشین تراش cnc چیست؟

برخی تراش را تنها ماشین cnc همه کاره می بینند. چون تراش می تواند همه ی بخش های دیگر مورد نیاز را تهیه کند. ماشین، قطعه ی کار را در اسپیندال می چرخاند و به ابزار برش فیکس شده ای دست می یابد که قطعه را به قطعات کوچکتر خارج از آن، تقطیع می کند. به همین دلیل، این ماشین برای بخش هایی که دور بعضی میله ها هستند و در اسپیندال ممکن است گیر کرده باشند، بسیار مناسب هستند.

ماشین cnc در پایین ترین سطح خود قادر به حرکت دادن ابزار برش طبق کدهای G است و می تواند دو میله ی را که به عنوان X و Z شناخته می شوند، کنترل کند. همچنین این دستگاه قابلیت های دیگری دارد و  در شکل و اندازه ی متفاوت تولید و توزیع می شوند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بررسی فرآیند هونینگ سیلندر هیدرولیکی

تراش cnc

عمل برش یک قطعه توسط تراش را “تراشکاری” می گویند.

بنا به پیشرفت تکنولوژی، این تراش ها می توانند در زمان کوتاه بعضی از تولیدات تراشی که قدیمی هستند یا زیاد استفاده شده اند را تغییر و تعویض کند. این تراش ها را می توان خیلی راحت نصب کرد و کار با آنها آسان است. در مطالب بعدی از تراش cnc و مزیت های بیشماری که دارد، بیشتر خواهیم گفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما