مهمترین فاکتورهای هونینگ سیلندر

هونینگ

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از مهمترین فاکتورهای هونینگ سیلندر بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب مهمترین فاکتورهای استفاده از هونینگ، به مقاله ی قبلی سر بزنید.

هونینگ سیلندر چیست؟

هنگام ساخت دوباره ی موتور، سیلندرها نیز به اصلاح و رسیدگی نیاز دارند. پوسیدگی و خرابی در قسمت بالایی سیلندرها باعث می شود تا مقاومت واشرها و حلقه کاهش یافته و گازهای نسوخته در سیلندر افزایش پیدا کنند و مصرف روغن بیشتر شود. همچنین احتمال دارد که سیلندر از دور خارج شده و یا آسیب های دیگری دیده باشد که پیش از انداختن جفت حلقه ی جدید می بایست اصلاح و تعمیرات لازم را انجام داد.

هدف و کاربرد اصلی از ساخت دوباره ی سیلندر این است که دیواره ها را تا جای ممکن صاف و مستقیم نگه دارد و منافذ تا جای ممکن گِرد مانده تا عملکرد مناسب خود را هنگام نیاز به آن نشان دهد. همچنین در استفاده از روغن صرفه جویی نماید. این کار نیز با استفاده از هونینگ سیلندر در روش های متفاوت و مختلف انجام می شود.

هونینگ سیلندر

پس از هونینگ سیلندر

پس از هونینگ، سیلندرها نیاز به پاکسازی دارند تا تراشه ها و خرده فلزاتی که در منفاذ باقی مانده، از بین برود. شستشو و سابیدن با مایع صابون باعث می شود تا مواد بلااستفاده تقریبا کاملا پاک شوند. اما شستشو به تنهایی نمی تواند پوسیدگی حلقه ها یا دیر چفت شدن حلقه ها را اصلاح کند. بهترین راه برای خلاصی از دست این مواد، استفاد از براش مناسب برای پاک کردن پس از هونینگ می باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین فاکتورهای استفاده از هونینگ

براش کاری

براش کاری پس از هونینگ نه تنها منافذ را پاک و تمیز می کند، بلکه می تواند سطح را بر اساس تراشه هایی که استفاده می شود، یکسان و یک دست نماید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص هونینگ سیلندر برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفده =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما