3 کارکرد مهم سیلندر هیدرولیک در صنعت های گوناگون
ژانویه 8, 2020
هونینگ سیلندر
مهمترین ویژگی های سنگ هونینگ سیلندر
فوریه 1, 2020

3 ویژگی مهم فرآیند هونینگ سیلندر

هونینگ سیلندر

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما به بررسی 3 ویژگی مهم فرآیند هونینگ سیلندر بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب 3 کارکرد مهم سیلندر هیدرولیک در صنعت های گوناگون به مقاله ی قبلی مراجعه کنید.

مهمترین ویژگی های فرآیند هونینگ سیلندر

هونینگ صافکاری بخش فلزی با ابزار چرخشی و حرکتی با استفاده از سنگ تراشنده یا سنگ می باشد. صافکاری نهایی مجموعه ای از خراش هایی در حدود 30 تا 45 درجه در هر سوراخ است. این فرآیند به روغن کمک می کند تا بر دیواره های سیلندر بیشتر مانده و بدین ترتیب روغنکاری، عملکرد و عمر بیشتر سیلندر را بهبود می بخشد. به دلیل عملکرد سنگ ها، سوراخ ها بیشتر گرد شده و می تواند تا 1 اینچ حذف شود.

ابزار هونینگ

به نظر می رسد این ابزار بیشتر بر متداول ترین فلزاتی مانند ریخته گری آهن، آهن نرم، استنلس استیل، برنز، برنج سخت، وسیله های سخت و غیره کار می کنند. این حفره ها شامل بخش انعطاف پذیر شافت مرکزی بوده و اسپرینگی برای تنظیم تنش سنگ ها در برابر سوراخ های کنارها دارد. در انتهای شافت 2 یا 3 سنگ بر اسپرینگ تعبیه شده که حامل وزن می باشند و به نقطه ی مرکزی میله متصل چسبیده اند.

فرآیند هونینگ سیلندر

استفاده از ابزار هونینگ

  • سیلندر مته و غیره را تمیز کنید.
  • برای روانکاری سنگها و نرم نگه داشتن سطح سنگ و تمیز باقی ماندن کار، روغن هونینگ باید استفاده شود. متناوبا روغن رقیق شده 3 در 1 یا 20/50 روغن موتور، 50/50 با نفت سفید یا الکل سفید کار روغن و چرب کردن را انجام می دهد. (پارافین یا نفت سفید نباید به تنهایی استفاده شود.) ممکن است روغن از درب منبع سر ریز یا چکه چکه کند یا قسمتی که قرار است فرآیند هونینگ بر آن انجام شود، در منبع روغن به مدت طولانی باقی بماند تا به اندازه ی کافی نرم و روغنکاری شود.
  • ممکن است فرآیند هونینگ یا کار آن نوبتی بچرخند تا نتیجه ی نهایی مطلوب به دست آید. به احتمال زیاد بهترین راه برای دستیابی راحت تر به نتیجه هنگامی است که کار همچنان با ماشین تراش سنگ انجام می شود. ابزار هونینگ وارد سوراخ شده، فشار اسپرینگ تنظیم شده و سرعت ماشین تراش به گونه ای است که سرعت بر صفحه 275 تا 325 فوت در هر دقیقه فراهم شود.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید  عوامل موثر بر قیمت جک هیدرولیک کدام اند؟

امیدواریم از مطلبی که در خصوص هونینگ سیلندر برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =