کارکرد یونیت هیدرولیک
چگونه یونیت هیدرولیک مناسب را انتخاب کنیم؟
اکتبر 16, 2019
فرز cnc
نکاتی در خصوص فرز cnc
نوامبر 2, 2019

هونینگ چیست؟

تعریف هونینگ

ماشین های هونینگ ابزار سایشی فلزی و فرآیند کاربردی و سنگ های تراشنده ی ناپایی هستند که در ادامه خواهیم گفت برای چه مواردی استفاده می شوند. شما می توانید با مراجعه به سایت، مطلب چگونه یونیت هیدرولیک مناسب را انتخاب کنیم، را بخوانید.

موارد کاربردی هونینگ

تراسنج

وضعیت

پایانه ی سطح

مقاومت موضعی منافذ

فرآیند تراشکاری برای اجازه دادن برای تکمیل تراشکاری هندسی، کنترل اندازه، پایانه ی سطح نهایی و ساختار سطحی گسترش یافته است. این فرآیند اندازه ی نهایی را فراهم می کند و الگوی نهایی مورد نظر را برای درون لوله و یا تراشکاری های سیلندر، می سازد.

چرا هونینگ؟

متودهای ماشینی مقرون به صرفه برای:

حذف استوک

تولید دقیق

مقاومت های درون لوله یا سیلندر

صیقل دادن سیلندر

و..

تعریف فرآیند

فرآیند هونینگ اندازه ی نهایی را فراهم می سازد و الگوی نهایی مورد نظر را درون لوله و لوله های سیلندر ایجاد می کند. عملیات تکمیل، با توسعه دادن سنگ های تراشکاری سنگ های مناسب و درجه در مقابل سطح کار، انجام می شود. سنگ ها چرخیده و در بخشی با ساینده ی هون در فشار معینی، بازکنش می شود. ادغام چرخاندن و کُنش الگوی هاشور افقی را فراهم می کند که در سطح بخش هون شده است.

ماشین های هونینگ تک گردونه چیست؟

هونینگ تک گردونه با تراشه ی الماسی انجام شده است، نوع دهانه ی ابزار هونینگ را تراشکاری می کند. این نوع ابزار تراشه ی صاف، گرد، بدون ضربه در یک گردونه از ابزار را در بخشی، بوجود می آورد. این دستگاه برای میل لنگ موتور و تراشه ی میله سربی، بسیار مناسب است. از آنجا که اندازه از یک طرف به دست می آید، در بخش نهایی الگوی هاشور زده ای وجود ندارد. ابزار تک گرونه ی قابل تنظیم سنگ هون را با میله ی مخروطی مشابه به ابزار استاندارد، توسعه می دهد.

هونینگ

در خصوص هونینگ باز هم مطالب دیگری را آماده خواهیم کرد. امیدواریم تا اینجا از این مطلب راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + پنج =