مهمترین فاکتورهای ساخت و کاربرد سیلندر هیدرولیک

بررسی فرآیند هونینگ سیلندر هیدرولیکی
دسامبر 29, 2019
3 کارکرد مهم سیلندر هیدرولیک در صنعت های گوناگون
ژانویه 8, 2020

مهمترین فاکتورهای ساخت و کاربرد سیلندر هیدرولیک

ساخت سیلندر هیدرولیک

در این مطلب برآن هستیم تا مهمترین فاکتورهای ساخت و کاربرد سیلندر هیدرولیک را، برای شما بگوییم. با ما همراه باشید. پیشتر نیز به بررسی فرآیند هونینگ سیلندر پرداختیم. می توانید با مراجعه به مقاله ی قبلی این مطلب را بخوانید.

کاربردهای سیلندر هیدرولیک چیست؟

اگر بخواهیم تنها از یک وسیله نام ببریم که در صنعت ها مختلف کاربرد دارد، سیلندر هیدرولیک است. سیلندرهای هیدرولیکی در زمینه های مختلف، کاربرد وسیع داشته و از جمله ی این کاربردها می توان به اطفای حریق و حفاری اشاره کرد.

از این وسیله در هر کار سختی می توان استفاده کرد. این سیلندرها در تکنولوژی روز، کاربرد داشته و نقش مهمی دارند.

اما این سیلندرها چگونه طراحی و تولید می شوند؟ ادامه ی مطلب را دنبال کنید تا پاسخ این سوال را بدانید.

سیلندر هیدرولیک چیست؟

سلیندرهای هیدرولیکی محرک های مکانیکی هستند که نیروی زیادی را در یک جهت فراهم می کنند. این سیلندرها معمولا نیروی خود را از هیدرولیک متراکم مایع که اکثرا روغن می باشد، به دست می آورند.

سیلندر فشار را به وجود می آورد، سپس از آن فشار برای حرکت دادن پیستون سیلندر به سمت جلو، استفاده می کند. چنین وسیله ای در کارکردهای مختلف استفاده می شود اما بیشتر به دلیل کاربردی که در ساخت و سازهای ماشینی دارد، معروف است.

نحوه ی ساخت

تولید این سیلندرها، کار و نیروی زیادی را می طلبد. اولین و ابتدایی ترین مرحله ی ساخت سیلندر این است که تولیدکنندگان از مته های بسیار تیزی برای کار با فولاد استفاده می کنند و پس از آن پیستون سیلندر را به وجود می آورند. کارگرها از دستگاه های مختلفی برای اطمینان از اینکه پیستون نشتی نداشته باشد، استفاده کرده و با این کار هر پسماند یا کثیفی که در لوله ی پیستون مانده، از بین می رود.

سیلندر هیدرولیک

می توان گفت که بخش بزرگی از ساخت این قطعه ، دستی و بدون دخالت ماشین می باشد.

در مطالب بعدی درباره ی سیلندر هیدرولیک، بیشتر خواهیم گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پنج =