تراش cnc
تراش cnc را بهتر بشناسیم
نوامبر 7, 2019
یونیت های هیدرولیک
مهم ترین ویژگی های یونیت هیدرولیک
نوامبر 24, 2019

دانستنی هایی درباره ی سیلندر هیدرولیک

سبیندرهای هیدرولیکی

در این مطلب می خواهیم برای شما از سیلندر هیدرولیک و ویژگی های آن، صحبت کنیم. می توانید برای خواندن مطلب تراش cnc را بشناسیم به سایت مراجعه کرده و مطلب مورد نظر را مطالعه نمایید.

سیلندر هیدرولیک چیست؟

دستگاه متحرکی که از هیدرولیک مایع پرس شده استفاده می کند را پمپ هیدرولیک می نامند. این ماشین برای تولید در حرکت خطی و نیرو در کارکردهایی که وظیفه ی انتقال نیرو را دارد، استفاده می شود. سوال اساسی این است که سیلندر هیدرولیک چیست؟ سیلندر هیدرولیک، انرژی ذخیره شده در هیدرولیک مایع را که برای استفاده در حرکت خطی است، تبدیل می کند.

کارکردهای سلیندر هیدرولیک

هیدرولیک پرس شده در این سلیندرها به شکل مایع است که می توانند زیر فشار چنین سیلندرهایی ذخیره شود. انرژی ذخیره شده در این روغن ها به حرکت تبدیل می شود. در سیستم کامل هیدرولیکی، موتور هیدرولیک از یک یا دو سیلندر هیدورلیک تشکیل شده است. پمپ هیدرولیک نیز جریان روغن را در سیستم هیدرولیکی تنظیم می نماید. پمپ بخشی از ژنراتور سیستم هیدرولیک است. سیلندرهای هیدرولیکی فشار به روغن را وارد می کنند که نمی تواند بیشتر از یک بار مورد استفاده قرار گیرد.

سیلندرهای هیدرولیکی از منبع، پیستون و لوله ی پیستون تشکیل شده اند. پیستون در منبع جای دارد و به لوله ی پیستون متصل شده است. دکمه ی سیلندر و سرسیلندر، دکمه و درب منبع را به ترتیب می بندند. با لوله ی پیستون سیلندر از سر سیلندر خارج می شود.

سیلندر هیدرولیکی

دکمه ی سیلندر و لوله ی پیستون با قلاب ها یا کلویس ها اتصال دارد. پیستون در سیلندرهای هیدرولیکی از حلقه های کشویی و مُهره ها  تشکیل شده است. فصای خالی لوله ی پیستون و فضای خالی دکمه، تنها دو مکان خالی در سیلندر هستند.

امیدواریم از مطلبی که درباره ی سیلندر هیدرولیک نوشتیم و خواندید، تا اینجا راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شش =