کاربرد کاتالوگ جک هیدرولیک

هیدرولیک

همانطور که می دانید استفاده از کاتالوگ جک هیدرولیک شما را در پیدا کردن تجهیزات مورد نیازتان کمک می کند و این امکان را در اختیار شما قرار تا بتوانید بهترین انواع جک ها را با استفاده از کاتالوگ جک هیدرولیک خریداری کنید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مشخصات کاتالوگ جک هیدرولیک آشنا کردیم و ر اطلاعاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا با نکات بیشتری در این مورد آشنا شوید.

یکی از مهم ترین کاربرد های کاتالوگ جک هیدرولیک این است که به وسیله آن بتوانید با عملکرد جک هیدرولیک بیشتر اشنا شوید.

جک هیدرولیک

عملکرد جک هیدرولیک

جک ها قطعاتی از تجهیزات حمل و نقل مواد هستند که برای بلند کردن یا جابجایی بارهای سنگین از نیروی ضربه ای استفاده می کنند. اصطلاح جک می تواند به انواع دستگاههای بالابرنده اشاره داشته باشد که از اهرم نیرو و سایر روشهای مزیت مکانیکی برای تقویت نیروی وارده برای تأمین توانایی انتقال بار استفاده می کنند. جک های هیدرولیکی با استفاده از مایع تراکم ناپذیر، مانند مایع هیدرولیک یا روغن جک، به عنوان وسیله ای برای رسیدن به ضرب نیرو متمایز می شوند.

مکانیزم اولیه اعمال نیرو بسته به نوع خاص جک متفاوت است، اما معمولاً یک سیلندر هیدرولیکی است. جک ها ممکن است بر اساس نوع مکانیزم مورد استفاده برای تولید نیروی بالابرنده، به طور معمول قدرت مکانیکی، هیدرولیکی یا پنوماتیک دسته بندی شوند.

جک های مکانیکی، مانند جک های متداول اتومبیل، تجهیزات سنگین را بلند می کنند و بر اساس ظرفیت بالابری درجه بندی می شوند، که به طور معمول با توجه به تعداد تن قابل تحمل جک بیان می شود. جک های هیدرولیکی به دلیل مقدار نیرویی که می تواند توسط سیلندرهای هیدرولیکی که عمل بالابر را ایجاد می کنند، ظرفیت بالابری بیشتری نسبت به جک های مکانیکی دارند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
6 مزیت سیلندر هیدرولیک

برای نشان دادن اجزایی که در جک هیدرولیک استفاده می شود، معمولا یک جک هیدرولیک دستی را مورد بررسی قرار می دهند. در زیر به اجزای اصلی پرداخته شده است. توجه داشته باشید که از دیگر اجزای کوچکتر نیز برای ساخت جک هیدرولیک استفاده می شود، مانند حلقه های o، پین ها، اما اجزای اصلی نشان داده شده برای درک عملکرد جک مفید خواهند بود.

  • مخزن
  • پمپ با پیستون
  • اهرم یا دسته پمپ
  • سوپاپ
  • سیلندر اصلی یا قوچ
  • شیر خروجی
  • دستگیره

جک

مخزن است که مایع هیدرولیک یا روغن پمپ را در خود نگه می دارد و برای انتقال فشار وارد شده از پمپ به رم استفاده می شود. پمپ به طور معمول یک پمپ پیستونی است که با حرکت اهرم پمپ یا دسته به بالا و پایین فعال می شود. حرکت دسته فشار را در مایع هیدرولیک ایجاد می کند که مایع تحت فشار را از طریق یک سوپاپ چک و به داخل سیلندر اصلی منتقل می کند.

سیلندر اصلی، که گاهی اوقات آن را ram نیز می نامند، با فشار مایع هیدرولیک از بدن جک هیدرولیک به سمت بالا رانده می شود و نیروی بالابرنده لازم را ایجاد می کند و بار را بلند می کند. یک شیر آزاد کننده وجود دارد که فشار را آزاد می کند تا ram بتواند جمع شود و بار کاهش یابد.

بعضی از رَم ها به پسوند رزوه دار مجهز هستند تا در صورت جمع شدن، از پسوند قفل باز شود. این ویژگی دامنه بالابرنده را برای جک افزایش می دهد و می تواند نیاز به اضافه کردن مسدود کردن در زیر جک را از بین ببرد، زمانی که سطح بار برای بلند شدن بالاتر از ارتفاع جمع شده و بدنه جک است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بررسی فرآیند هونینگ سیلندر هیدرولیکی

جک هیدرولیک چطور کار می کند؟

عملکرد جک های هیدرولیکی بر اساس مفهومی در مکانیک سیالات معروف به اصل پاسکال است. اساساً، اگر دو سیلندر (بزرگ و کوچک) توسط سیال غیرقابل انعطاف به هم متصل شوند و مقدار معینی فشار به یک سیلندر وارد شود، همان فشار از طریق سیالی که آنها را متصل می کند به استوانه دوم وارد می شود.

برای تهیه کاتالوگ جک هیدرولیک و همچنین انواع جک با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پانزده =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما