مهمترین مزایا و معایب یونیت هیدرولیک چه می باشند
دسامبر 7, 2019
6 مزیت سیلندر هیدرولیک
دسامبر 14, 2019

جک هیدرولیک و مشخصات مهم آن

مشخصات جک هیدرولیک

جک هیدرولیک دستگاهی است که کارکردهای بیشماری دارد. این نوع جک در صنعت اتوماتیک برای بلند کردن ماشین از زمین استفاده می شود. بسیاری از ابزارها در صنایع ساخت و ساز به جک هیدرولیک کمک می کنند تا کار خود را انجام دهد. برای دانستن بیشتر از این جک، با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب مهمترین مزایا و معیاب یونیت هیدرولیک چه می باشند، به مقاله ی قبلی مراجعه نمایید.

مشخصات جک هیدرولیک

این جک ها بر اساس اصول پاسکال کار می کنند. به خصوص، به کار بردن فشار در مناطق خاصی، کارکرد فشار را در جای دیگر جاری می کند.

جک ها چگونه کار می کنند

جک هیدرولیک با توجه به ساختاری که در محفظه ی بسته دارد، فشاری که در هر نقطه وارد می کند، یکسان است. جک ها متشکل از دو سیلندر هستند که یکی از آنها بزرگتری از دیگری است و به یکدیگر متصل شده اند. با ایجاد فشار برای جریان گرفتن، سیلندر  فشار را در لوله اعمال می کند.

جک هیدرولیک

اجزای تشکیل دهنده

همه ی جک های هیدرولیک از حداقل شش قطعه ساخته شده اند. اصلی ترین قطعات جک عبارتند از: پمپ مخزن، واشر تنظیم آب، سیلندر اصلی، پیستون متحرک و واشر باز و بسته کردن. واشر اصلی که کار باز و بسته کردن را برعهده دارد، جریان هیدرولیک را نگه می دارد. پمپ مخزن، جریان مایع را از واشر اصلی به واشر تنظیم آب می فرستد و این واشر، فشار را به سیلندر اصلی انتقال می دهد. سیلندر اصلی در پیستون متحرک جای گرفته که با جریان مایع فشرده شده، با شتاب و فشار خارج می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید  بررسی فرآیند هونینگ سیلندر هیدرولیکی

چند نکته

مصرف کننده می تواند جکی را بخرد که قادر است وزن های چند پوندی تا هزار پوندی را بالا بکشد. با توجه به این نوع جک ها چهار منبع اصلی قدرت و توانایی جک ها عبارتند از : هوای فشرده، الکتریسیته، گاز و نیروی دستی.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص جک هیدرولیک و مشخصات آن برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =