بررسی انواع جک های هیدرولیک و پنوماتیک

جک

فهرست محتوایی

جک های هیدرولیک با پنوماتیک چه تفاوتی دارند؟ کدام یک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند؟

در مطالب قبلی شما را با نحوه شستشوی سیلندر هیدرولیک آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

هر نوع ساخت و ساز مدرن یا کاربرد تولیدی احتمالاً یک یا هر سه نوع مختلف قدرت را در خود جای می دهد: الکتریکی، هیدرولیک یا پنوماتیک.

در حالی که برخی از محرک‌ها و دستگاه‌های بالابر می ‌توانند صرفاً الکتریکی باشند، اما با استفاده از یک سیستم پیچ، احتمال اینکه شما از نوعی نیروی سیال استفاده کنید بسیار بیشتر است. این بدان معناست که شما بین هیدرولیک و پنوماتیک یکی را انتخاب دارید.

جک های هیدرولیکجک های هیدرولیک و پنوماتیک

پنوماتیک نیروی سیال را با استفاده از هوا یا گازهای تحت فشار تأمین می کند. هیدرولیک نیروی سیال را با استفاده از مایعات تحت فشار مانند روغن یا آب تامین می کند. در انتخاب یکی از این دو، مقرون به صرفه بودن، موادی که باید جابجا شوند، در دسترس بودن منابع و فضا، همه عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، تجهیزات بلند کردن سنگین، فضای زیادی را اشغال می کنند و به قدرت بسیار بیشتری نسبت به نیازهای کوچک آزمایشگاهی روباتیک یا تجهیزات پردازش مواد غذایی نیاز دارند.

هر نوع قدرت با توجه به شرایط مزایا و معایب خود را دارد.

  • 1. قدرت

هیدرولیک بهترین گزینه برای استحکام است، زیرا محیط مایع مورد استفاده برای عملکرد آن دارای چگالی جرمی بالایی است و تا حد زیادی تراکم ناپذیر است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با سیلندر هیدرولیک

این بدان معنی است که هیدرولیک می تواند سطوح بسیار بالاتری از فشار را ایجاد کند و می تواند از آن فشار برای انتقال نیرویی که برنامه شما را هدایت می کند استفاده کند.

کاربردهای صنعتی با استفاده از نیروی هیدرولیک ممکن است فشاری بین 1000 تا 5000 پوند بر اینچ مربع (psi) داشته باشد، در حالی که برخی از کاربردهای تخصصی مانند تجهیزات معدن یا جرثقیل های سنگین می توانند 10000 psi یا بیشتر ایجاد کنند.

سیالات مورد استفاده در پنوماتیک چگالی جرمی کمی دارند و به راحتی قابل تراکم هستند. در برخی شرایط، گاز یا هوا را می توان تا چند صد psi فشرده کرد، اما بیشتر کاربردهای مکانیکی بر اساس فشار عملیاتی 80-100 psi است.

این بدان معناست که سیستم‌های پنوماتیکی عمدتاً قادر به نیروی بسیار بزرگ ‌تر ارائه ‌شده توسط هیدرولیک نیستند و برای جابجایی یا بلند کردن بارهای سنگین مناسب نیستند.

هوای فشرده همچنین در معرض افت یا نوسانات فشار غیرمنتظره است که می تواند باعث تند شدن یا ناپایدار شدن عملیات شود.

  • 2. بهداشت

سیستم های پنوماتیک در زمینه بهداشت بر هیدرولیک پیروز می شوند، زیرا تنها چیزی که می تواند از سیستم شما نشت کند هوا است. در خود سیستم، هوای فشرده از روغن، آب یا ذرات فلزی و هر گونه آلودگی دیگر توسط واحد فیلتراسیون پاک می شود. سیستم‌های پنوماتیکی عموماً توسط شرکت‌های آگاه به محیط زیست یا کسانی که به شیوه‌های تولید سبزتر فکر می‌کنند، مورد علاقه هستند.

همچنین اگر سیستم‌هایی را در اتاق تمیز، آزمایشگاه داروسازی یا صنعت غذا و نوشیدنی نصب می‌کنید، احتمالاً پنوماتیک را انتخاب خواهید کرد. در این محیط ها نباید مطلقاً خطر آلودگی وجود داشته باشد، بنابراین سیستم های هیدرولیک معمولاً ممنوع هستند زیرا ممکن است مستعد نشت باشند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مشکلات رایج در مورد جک هیدرولیک

چه آب یا روغن را در یک سیستم هیدرولیک انتخاب کنید، هر یک از اینها ممکن است از طریق آب بندی معیوب، سوپاپ ها یا شیلنگ های فرسوده به بیرون نشت کند. این امر علیرغم هرگونه حفاظتی که ممکن است اعمال کنید، محیط تمیز شما را آلوده می کند. وجود مایعات نیز ممکن است باعث خوردگی سخت افزار شود و خطر بیشتری برای وارد کردن آلاینده ها وجود دارد. مخازن ذخیره سازی نیز برای سیالات مورد نیاز است و باقیمانده ها باید در پایان فرآیند عملیاتی دفع شوند.

برای خرید جک هیدرولیک با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما