مهمترین ویژگی های سنگ هونینگ سیلندر

هونینگ سیلندر

در این مطلب بر آن هستیم تا به مقایسه ی سنگ هونینگ سیلندر و فلکس هونینگ بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 3 ویژگی مهم فرآیند هونینگ سیلندر پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مقایسه ی سنگ هونینگ سیلندر و فلکس هونینگ

سنگ هونینگ

بزرگترین مزیت سنگ تراشی هونینگ مواد را می تواند در مقدار زیادی، برش دهد. همچنین می توان از این سنگ برای دور ریختن و کار هونینگ بر سیلندرهایی که شکل بیضی دارند، استفاده کرد. از دیگر کاربردهای سنگ هونینگ می توان به تراشیدن برآمدگی و فرورفتگی های سیلندرها اشاره کرد. برای انجام این کار، اپراتور می بایست آشنایی، دانش و تجربه ی کافی را برای انجام این کار داشته باشد.

کار مداوم برای صیقل دادن به صورت رفت و برگشتی، نباید بر سیلندرهای مخروط شکل انجام گردد. دسترسی به یک سیلندر متقاطع و کامل کار آسانی است. این سیلندرها با به وجود آمدن محیط مناسب، از شدت ضربات و مصرف روغن کم می کنند.

فلکس هونینگ

فلکس هونینگ خود محور است و راه های پیچ و خم دار را بر سیلندر پیدا می کنند تا کار هونینگ به درستی انجام شود. از فلکس هونینگ می توان برای صاف کاری بر سوراخ های سیلندر استفاده کرد. علاوه بر این، می توان از  آنها در کارکردهای متفاوت نیز استفاده کرده و جوشاندن فلکس هونینگ آسان ترین روش برای شل کردن سیلندر و ساختن سطحی با برآمدگی و فرورفتگی بر سطح بدون هیچ نگرانی از آسیب دیدن بلوک، است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با سیلندر هیدرولیک

فرآِیند هونینگ سیلندر

فلکس هونینگ در اندازه ها، سبک ها و سنگ های مختلف وجود دارد.

ابزار هونینگ سیلندر از تراشه های متفاوتی استفاده می کند تا سیلندر را صاف و صیقلی برای همه نوع کارکردهای گوناگون، کند. از جمله این کارکردها می توان به سیلندر موتور، سیلندر چرخ و غیره اشاره کرد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص هونینگ سیلندر و مهمترین ویژگی های سنگ آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما