طراحی و ساخت جک هیدرولیک

جک

برای طراحی و ساخت جک هیدرولیک به متخصصین و کارشناسان خبره در این زمینه نیاز است.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مشکلات رایج جک هیدرولیک آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد طراحی و ساخت جک هیدرولیک اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

جک وسیله ای است که برای بلند کردن بارهای سنگین از نیرو استفاده می کند. مکانیسم اصلی که نیرو اعمال می شود، بسته به نوع خاص جک متفاوت است، اما به طور معمول یک پیچ یا یک سیلندر هیدرولیکی است. جک ها را می توان بر اساس نوع نیروهایی که به کار می برند دسته بندی کرد: مکانیکی یا هیدرولیکی.

جک هیدرولیک

طراحی و ساخت جک هیدرولیک چگونه است؟

جکهای هیدرولیک بستگی به نیروی تولید شده توسط فشار دارند. اساساً، اگر دو سیلندر (بزرگ و کوچک) به هم متصل شوند و به یک سیلندر نیرو وارد شود، فشار مساوی در هر دو سیلندر ایجاد می شود. با این حال، از آنجا که مساحت یک سیلندر بیشتر است، نیرویی که سیلندر بزرگتر تولید می کند بیشتر خواهد بود، اگرچه فشار در دو سیلندر ثابت خواهد ماند.

جک های هیدرولیکی برای بلند کردن بارهای سنگین به این اصل اساسی بستگی دارند: آنها از پیستون های پمپ برای انتقال روغن از طریق دو سیلندر استفاده می کنند. پیستون ابتدا به عقب کشیده می شود، که توپ شیر مکش را در داخل باز می کند و روغن را به محفظه پمپ می کشد.

هنگامی که پیستون به جلو رانده می شود، روغن از طریق یک دریچه کنترل تخلیه خارجی به داخل محفظه سیلندر حرکت می کند و دریچه مکش بسته می شود، که منجر به ایجاد فشار در داخل سیلندر می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
عوامل موثر بر قیمت جک هیدرولیک کدام اند؟

اگرچه توسعه مدرن هیدرولیک نسبتاً جدید است، اما قدیمی ها با بسیاری از اصول هیدرولیک و کاربردهای آنها آشنا بودند. مصری ها و مردم باستان فارس، هند و چین با استفاده از سدها و دروازه های شلنگ برای کنترل جریان آب در امتداد کانال ها برای آبیاری و مصارف خانگی انتقال می دادند.

برخی از مهم ترین مزیت های جک هیدرولیک عبارت اند از:

بلند کردن یک خودرو یا وسیله نقلیه دیگر برای بیرون آوردن لاستیک های آن برای حمل صدها صنعت در جرثقیل ها مجهز به جک های هیدرولیکی برای حمل بار هستند آنها در سکوهای بالابر بکار می روند.

  • مساحت کمتری را اشغال می کند.
  • بعلاوه به دلیل زنگ زدگی، احتمالاً کمتر گیر می کنند.
  • بسیار موثر و حرفه ای است.
  • به دلیل مقاومت و امکاناتی که دارد تلاش اپراتور برای بلند کردن اجسام را به حداقل می رساند.
  • استفاده از آن آسان است.
  • از سایر جک ها کمی سبک تر است.

جک هیدرولیک ابزاری مهم برای افزودن به اختیار شما است، آنها معمولاً در تنظیمات خانگی برای بلند کردن اتومبیل ها برای تعمیر و نگهداری تعویض لاستیک استفاده می شوند. در مقیاس بزرگتر، اشکال دیگر جک های هیدرولیکی در موارد بسیاری استفاده می شود که ما در تجهیزات ساختمانی، در بالابرهای سکو، دست زدن به مواد حتی حرکت زمین استفاده می کنیم.

جک هیدرولیک از اساس قانون پاسکال کار می کند. اگر چیز زیادی از کلاس علوم دبیرستان به یاد ندارید، ما شما را تحت پوشش قرار دادیم. به طور خلاصه، نیروی کوچکی روی ناحیه کوچکتر از مایع هیدرولیک اعمال می شود و این نیرو مقداری فشار در مایع ایجاد می کند. سپس این فشار به منطقه وسیع تری در خروجی وارد می شود تا نیروی کافی برای بلند شدن بار تولید شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با سیلندر هیدرولیک

بنابراین، چه چیزی باعث می شود جک هیدرولیکی متفاوت و یا بهتر از سایر جک های معمولی باشد؟ در اینجا برخی از مزایای جک های هیدرولیکی را به شما معرفی کردیم. یکی از بزرگترین مزیتها سرعت این وسیله می باشد، جک هیدرولیک می تواند در عرض چند ثانیه می تواند اجسام مورد نظر شما را بالا ببرد.

طراحی و ساخت جک هیدرولیک برای ساختمان سازی

طراحی و ساخت جک هیدرولیک به گونه ای انجام شده است تا بتواند در ساخت و ساز های صنعتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

جک ابزاری همه کاره است که برای بلند کردن بارهای سنگین از نیرو استفاده می کند.

جک های هیدرولیکی قوی تر هستند و می توانند بارهای سنگین تری را نسبت به جک های مکانیکی بالاتر ببرند. این نوع شامل جک های Bottle و جک های کف است.

جک

جک های مکانیکی و هیدرولیکی در صنایع بی شماری از جمله خودرو، حمل و نقل، استخراج معادن، حذف زباله و … مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از جک ها در مصارف ساختمانی برای بلند کردن تجهیزات سنگین و پشتیبانی یا بلند کردن ابزار ها در هنگام بازسازی یا جابجایی استفاده می شود.

جک های هیدرولیکی، به طور قابل پیش بینی، از مایع هیدرولیک به عنوان منبع اصلی اصلی خود استفاده می کنند. آنها از یک جفت سیلندر در اندازه های مختلف متصل شده توسط لوله و مایع هیدرولیک یا روغن تشکیل شده اند. سیال هیدرولیکی از طریق پیستون پمپ به داخل سیلندر جک وارد می شود. هنگامی که پیستون عقب می رود، روغن از مخزن به داخل محفظه پمپ می رود. هنگامی که پیستون به جلو حرکت می کند، روغن به داخل سیلندر رانده می شود. این حرکت روغن باعث افزایش فشار در سیلندر می شود و این فشار به جک قدرت می دهد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین فاکتورهای هونینگ سیلندر

دو نوع متداول جک های هیدرولیکی جک های Bottle و جک های کف هستند. جک های بطری، که جک دستی نیز نامیده می شوند، قابل حمل هستند. پیستون به صورت عمودی قرار گرفته است، و از یک بالشتک تحمل کننده پشتیبانی می کند که جسم بلند شده را لمس می کند. آنها معمولاً برای بلند کردن اتومبیل ها استفاده می شوند، اما همچنین می توانند در صنعت پزشکی به عنوان برانکارد هیدرولیکی و بالابر بیمار استفاده شوند. از جک های هیدرولیکی نیز می توان به عنوان لوله های خم کن و … استفاده کرد.

در جک های کف، که به آن جک های واگن برقی نیز گفته می شود، پیستون در موقعیت افقی قرار دارد و یک بازوی بلند حرکت عمودی بالشتک بالابر را فراهم می کند. همچنین چرخ و کاستورهایی نیز در ساخت آنها گنجانده شده است. در صحنه ساخت و ساز، از جک های هیدرولیکی برای بلند کردن تجهیزات و وسایل نقلیه مانند بولدوزر، لیفتراک، چرخ دستی، تریلر و بیل استفاده می شود. این جک های همه کاره همچنین می توانند آسانسورها را در ساختمانهای کم ارتفاع و متوسط ​​بلند کنند.

همانطور که می دانید پارس جک در زمینه طراحی و ساخت جک هیدرولیک فعالیت دارد وبهترین انواع جک هیدرولیک رادر اختیار شما قرار می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یازده =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما