ابزار هونینگ
بررسی انواع ابزار هونینگ سیلندر
فوریه 5, 2020
جک پنوماتیک
جک رادلس چیست و چه کارایی هایی دارد؟
می 26, 2020

یونیت هیدرولیک چیست

یونیت های هیدرولیکی

در این مطلب بر آن هستیم تا به معرفی یونیت هیدرولیک و کارکردهای این دستگاه بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی انواع ابزار هونینگ پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

یونیت هیدورلیک چیست؟

یونیت های هیدرولیکی ( که گاهی به آن پک هیدرولیک نیز گفته می شود) یک سیستم مخصوص است که معمولا شامل موتور، مخزن سیال و پمپ می باشد. این دستگاه برای اعمال فشار هیدرولیکی لازم برای حرکت موتور، سیلندرها، و دیگر اجزای یک سیستم هیدرولیکی کار می کند.

فرآیند عملیاتی یونیت های هیدرولیکی

هنگامی که یونیت های هیدرولیکی شروع به کار می کند، مایع پمپ دنده ی هیدرولیک از تانک خارج شده و آن را به اکومولاتور انتقال می دهد. این فرآیند ادامه دارد تا فشار اکومولاتور به سطح از پیش تعیین شده برسد، که در این مرحله شیر شارژ عملکرد پمپ را به گردش جریان سیال سوئیچ می کند. این امر باعث می شود تا پمپ، مایع را از طریق واشر شارژ به تانک با فشار کوچک برگشت دهد.

شیرهای سوپاپ باعث می شوند تا جریان مایع از اکومولاتور خارج نشود، اما اگر فشار با مقدار قابل توجهی فرو رود، شیر شارژ مجددا فعال شده و اکومولاتور با مایع دوباره پر می گردد.

اگر اکومولاتور با دستگاه ضربه زن سریع مجهز شده باشد، می تواند به دیگر اکومولاتورها وصل شود تا این امکان را بدهد که فشار شارژ به خوبی صورت گیرد. اغلب، یک ترموستات اتوماتیک یا فن اضافه می شود تا به کم کردن دمای بالا رفته کمک کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید  مهمترین ویژگی های عملکرد هونینگ سیلندر

یونیت هیدرولیک

اگر مایع موجود در سیستم بیش از حد معمول گرم شود، سوئیچ دما می تواند پمپ موتور را خاموش کند. اگر سطح مایع کم باشد، این امر می تواند به پر کردن تانک کمک کند. اگر یونیت هیدرولیکی موتورهای چندگانه داشته باشد، سوئیچ جریان می تواند در صورت کاهش منبع مایعات، تغییر پیدا کند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص یونیت هیدرولیک برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =