بررسی انواع ابزار هونینگ سیلندر

ابزار هونینگ

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی انواع ابزار هونینگ سیلندر بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین ویژگی های عملکرد هونینگ سیلندر پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

ابزار هونینگ سیلندر چه ویژگی هایی دارند؟

با توجه به اینکه می خواهیم به معرفی انواع ابزار هونینگ بپردازیم، می بایست در ابتدا تعریف مختصری از هونینگ و نحوه ی عملکرد آن بگوییم. به صورت خیلی ساده، هونینگ فرآیندی است که در طی آن سطح زبر خارجی فلز را با سنگ می سابند. برای آنکه سطح فلز در مسیر مشخصی با دقت سابیده شود، به ابزار هونینگ نیاز است. از هونینگ برای بهبود هندسه ی سطح فلزی استفاده می شود اما می تواند برای بهبود سطح بافت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

انواع ابزار هونینگ

اکنون با دانشتن اطلاعات و آشنایی مختصر با این دستگاه، باید به معرفی ابزار و نحوه ی عملکردآنها بپردازیم. هونینگ از چهار نوع ابزار استفاده کرده که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

سنگ منعطف (انعطاف پذیر): این ابزار مانند برس مو و ابزار هونینگ می باشند. این ابزار حاوی دانه هاس ساینده است که به انتهای مو چسبیده اند. از این ابزار برای صاف تر کردن و یا پالایش سطح سطح فلزی چه در داخل و خارج استفاده می شود. این ابزار به فلکس هونینگ نیز معروف می باشند.

چوب هونینگ: از این ابزار هونینگ برای دسترسی به حفره های داخلی استفاده می شود. قطر چرخ های استفاده شده برای سایش در سطح فلز استفاده می گردد که در این مدل کوچکتر است. از این ابزار برای تیز کردن یا پایان رساندن سطح داخلی قطر درونی فلز استفاده می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهم ترین اجزای سیلندر هیدرولیک کدام اند؟

هونینگ سیلندر

سنگ های ساینده: از سنگ های ساینده ی معمولی برای تیز کردن لبه ها استفاده می شود.

هون های دستی: هون های دستی به الماس نیز مشهور می باشند. از این ابزار برای برش و هون کردن لبه های ابزار استفاده می شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص معرفی و بررسی بعضی از ابزار هونینگ سیلندر برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 19 =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما