مهمترین ویژگی های عملکرد هونینگ سیلندر

هونینگ سیلندر

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از هونینگ سیلندر و مهمترین ویژگی های عملکرد آن بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین ویژگی های سنگ هونینگ سیلندر پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

بررسی عملکرد هونینگ سیلندر

در ابتدا باید توضیح داد که هونینگ به روش های مختلف و برای قطعات مختلف انجام می شود. هونینگ مورد استفاده در صنعت تولید متنوع بوده و شامل ابزار و صفحه هونینگ می باشد. هونینگ روش تراشکاری و سایندگی برای پردازش سطوح داخلی، صفحه ی سیلندر می باشد و معمولا برای سیلندر استفاده می شود. این فرآیند به دلیل تولید محصولات با کیفیت و دقت مهندسی بالا معروف شده است. هونینگ تنها فرآیندی است که از طریق آن می توان به پردازش و تراش سیلندر و صفحات با دقت و الگوی دقیق پرداخت.

فرآیند هونینگ

در طی فرآیند هونینگ ابزاری که به نام راس یا سر هونینگ است و به سنگ های ساینده مجهز می باشد، از طریق سوراخ های سیلندر وارد می شود. هنگام عملکرد هونینگ سر وارد سیلندر شده و شروع به پردازش و گردش می کند.

درحالیکه سر هونینگ از سیلندر در حال عبور است، سنگها همزمان به دیواره های سیلندر وارد شده و بدین ترتیب مواد و هر آنچه که درسیلندر وجود دارد را از بین می برد. این عملکرد بر سیلندر الگوی مشخصی رو نقش می زند که به عنوان کانال ها و سوراخ هایی برای روغن کاری مناسب می باشند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین فاکتورهای هونینگ سیلندر

هونینگ سیلندر

البته در نظر داشته باشید برای ایجاد الگوی مناسب و دلخواه می بایست زاویه ی هونینگ به شکل دقیق و درست باشد؛ همچنین بین چرخش و سرعت متقابل هماهنگی لازم وجود  داشته باشد.

آغاز فرآیند

در آغاز فرآیند هونینگ، سختی صفحه و سطح نسبت به مراحل بعدی بیشتر است. این امر باعث می شود تا از نیروی کمتری برای فشار سنگ بر سطح استفاده شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص مهمترین ویژگی های عملکرد هونینگ سیلندر برای شما نوشیتم، راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سیزده =

خانهسوالاتتماسارتباط با ما